Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Jak pozbyć się wągrów?

4 lipca 2022 wągry


Wągry na nosie to niezwykle popularny problem, z którym każdego dnia zmagają się nie tylko osoby z cerą o charakterze trądzikowym. Nic więc dziwnego, że tak często w internecie, lecz również u lekarzy specjalistów pada pytanie — jak pozbyć się wągrów? Czy jest na to jakiś sposób i skuteczne działanie, które w krótkim czasie przyniesie zauważalne rezultaty?

Czym są wągry?

Jeśli chce się skutecznie pozbyć wągrów i odpowiednio podejść do tematu, trzeba go najpierw nieco bardziej zgłębić. Oczywiste jest więc w tym wypadku to, aby dowiedzieć się, czym wągry w ogóle są. Dopiero ta wiedza pozwoli wśród wielu dostępnych metod ich usuwania wybrać tę najlepszą i najskuteczniejszą.
Czym zatem są wągry? To potoczne nazwa dla zaskórników, które są zmianami skórnymi w postaci bardzo charakterystycznych białych lub czarnych kropek. W zdecydowanej większości pojawiają się one u osób, które posiadają skórę trądzikową, lecz nie jest to regułą i zauważalne są też u osób bez widocznych problemów ze skórą. Z racji tego, że są one efektem zastoju sebum w gruczołach łojowych, pojawiają się najczęściej tam, gdzie gruczołów jest najwięcej. Spotkać się z nimi można na nosie, czole, lecz również brodzie i policzkach, a nawet plecach i klatce piersiowej.

Jaki jest powód powstawania wągrów?

Bardzo ważną sprawą na drodze do pozbycia się wągrów, jest zrozumienie tego, dlaczego się one pojawiają. Oczywiście powodem jest w tym wypadku zatkanie gruczołów łojowych, lecz czym to konkretnie może być spowodowane?
Najczęstszym, choć nie jedynym powodem jest zaburzone wydzielanie sebów, co w ogromnej większości ma podłoże genetyczne. Proces ten można jednak w dużym stopniu wzmocnić np. poprzez zaniedbanie codziennej pielęgnacji skóry, wykonywania tego procesu nieprawidłowo, a także przez stosowanie nieodpowiednich kosmetyków. Czynnikiem zwiększającym ilość wągrów może być także nieprawidłowa dieta lub zaburzenia hormonalne.

Jak usunąć wągry?

Skoro już wiadomo, czym są wągry, a także jak dochodzi do ich powstawania, należy następnie przejść do najważniejszej w tym wypadku kwestii, czyli tego, jak się ich powinno pozbywać. Jakie są najlepsze metody usuwania wągrów?
Zdecydowanie obowiązkowym działaniem, które powinno zostać zastosowane od samego początku, jest rozpoczęcie prawidłowej i regularnej pielęgnacji skóry. Pozwoli to nie tylko utrzymywać skórę w dobrej kondycji, lecz również usuwać z niej nadmiry sebum, a także odtykać zatkane gruczoły łojowe. Odpowiednia pielęgnacja skóry powinna składać się z procesów jej oczyszczania, nawilżania, złuszczania martwego naskórka, a także zabezpieczania przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych.
W jaki sposób powinno się te procesy przeprowadzać? Rzecz jasna podstawą są w tym wypadku odpowiednio dobrane kosmetyki, które charakteryzować się będą takimi właśnie właściwościami. Co jednak niezwykle ważne, pamiętać trzeba, aby odpowiednio uważnie przyglądać się składowi takich kosmetyków, czy aby na pewno nie będą one zwierały szkodliwych substancji, które mogłyby jeszcze bardziej pogorszyć kondycję skóry.

Basen całoroczny

Redakcja bliskatobie.pl

Nasi eksperci w dziedzinach mody, lifestyle'u, urody, zdrowia i sportu, z pasją i zaangażowaniem tworzą artykuły, które dostarczają najnowsze trendy, praktyczne porady i inspirujące treści. Dzięki ich wiedzy i profesjonalizmowi możesz liczyć na wysokiej jakości materiały, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i stylowe życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

jak dbać o cere
krem napinający pod oczy
fryzjer

Jesteś zainteresowany reklamą?