bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

DomLifestyle

Jak urządzić salon w stylu loft?

Jak urządzić salon w stylu loft?

Wnętrza zaprojektowane na wzór nowoczesnych loftów wciąż cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród mieszkańców dużych miast, jak i mniejszych miejscowości. Co więcej, styl loft wyjątkowo dobrze prezentuje się w salonie, a urządzenie pokoju w stylu loft wcale nie musi być trudne.

Styl loft salon – charakterystyka

Styl loft pasuje przede wszystkim do wysokich pomieszczeń w starym budownictwie, choć obecnie już niemal każde wnętrze można przerobić na gustowny pokój o charakterze przemysłowym. Ważne, aby oddać surowy i industrialny klimat zaaranżowanej przestrzeni, poprzez użycie odpowiednich materiałów, mebli i dekoracji. W salonie typu loft powinny dominować surowe materiały wykończeniowe jak na przykład beton, cegła, czy drewno. Kable i żarówki można przesadnie wyeksponować, by pomieszczenie jeszcze bardziej przypominało halę przemysłową. Dekoracje nie powinny być zbyt kolorowe, warto natomiast używać, jak najwięcej metalowych dodatków oraz postawić na geometryczne kształty. Urządzając salon w stylu loft, można wykorzystać wszystkie odcienie szarości, czerń, złoto, srebro, biel, a nawet głęboki granat. Jednak kolory nie powinny być zbyt zróżnicowane, ponieważ na pierwszy plan musi wysuwać się minimalistyczny i industrialny charakter pomieszczenia.

Minimalizm w salonie typu loft

Motywem przewodnim każdej aranżacji w stylu loft jest minimalizm i prostota. Dlatego nie zaleca się stosowania żadnych ekstrawaganckich ozdób, czy jaskrawego oświetlenia. Ściany powinny być przeważnie gołe z maksymalnie dwoma obrazami lub plakatami, oczywiście nawiązującymi stylistycznie do charakteru wnętrza. Ewentualny dywan na podłodze powinien być jednobarwny i możliwie neutralny względem reszty pomieszczenia. Ważne, aby w salonie w stylu loft znajdowało się dużo wolnej przestrzeni, nie należy zatem zabudowywać go masywnymi meblami. Warto natomiast używać przeszklonych powierzchni, dobrze będą wyglądać także metalowe krzesła, proste regały lub modne i niedrogie meble z palet. Dekoracje powinny być skromne i wtapiać się w tło. Ponadto naturalnie wyglądająca roślinność, również świetnie się sprawdzi w pokoju zaaranżowanym na styl loft.

Salon w stylu loft – koszty

Urządzając salon na wzór popularnych loftów, nie trzeba wcale wydawać fortuny. Ponieważ wiele dodatków, mebli i akcesoriów można zrobić samemu z surowców dostępnych w popularnych sklepach budowlanych. Jeśli jednak potrzebna będzie konsultacja z architektem wnętrz lub poważniejsza przebudowa danego pomieszczenia, wówczas koszty aranżacji mogą znacznie wzrosnąć. Mimo wszystko warto zdecydować się na pokój w stylu loft, ponieważ jest on niezwykle efektowny, elegancki i przede wszystkim modny.

Stosując się do powyższych wskazówek oraz zachowując należyty umiar, bez problemu będzie można stworzyć wymarzony salon w stylu loft. Urządzanie pomieszczenia w stylu industrialnym to ciekawe wyzwanie, a jednocześnie fajna przygoda, dlatego warto podjąć się tego zadania, by móc cieszyć się wspaniałym i efektownym salonem.

Udostępnij