bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

DomLifestyle

Wyjaśniamy jakie kolory do sypialni wybrać

Wyjaśniamy jakie kolory do sypialni wybrać

Sypialnia to miejsce, w którym możesz odpocząć i się wyciszyć. Właśnie dlatego nie wszystkie kolory pasują do aranżacji tego pokoju. W tym artykule podpowiadamy, jakie kolory do sypialni wybrać.

Jakie kolory w sypialni?

Najlepiej wybierać barwy, które nas relaksują i uspokajają. Lepiej odrzucić agresywne kolory, które nas tylko pobudzają. Dla każdego ważnym pomieszczeniem jest sypialnia kolory, które lepiej odrzucić to między innymi: czerwony, żółty, pomarańczowy, zielony oraz intensywne odcienie różu. W sypialni osoby dorosłej z pewnością nie sprawdzą się dobrze landrynkowe pastele. Trzeba też koniecznie uważać na silne kontrasty, np. żółtego oraz błękitu. Dobrze jest wprowadzić takie barwy jak: fiolet, błękit, beż oraz szarość. Warto mieć na uwadze, że kolory ciemne nastroją niektórych ludzi lepiej do snu. Wśród takich barw można wymienić przede wszystkim czekoladowy odcień brązu, który w ostatnich latach jest absolutnym hitem. Kolory zimne do sypialni są polecane przez specjalistów, którzy uważają, że takie barwy wprowadzają człowieka w senność.

Wybór dodatków do sypialni

Zawsze można użyć barwnych dodatków, które przełamią stonowaną kolorystykę sypialni. Należy jednak mieć na uwadze, że baza, czyli ściany muszą być jak najbardziej stonowane. Wyciszona kolorystyka będzie mieć duży wpływ na jakość naszego snu. Wybór koloru ścian w sypialni nie jest prostym zadaniem, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim liczy się kształt naszego pomieszczenia oraz wielkość. Niektóre kolory mogą pomóc przynajmniej optycznie powiększyć przestrzeń, z kolei inne mogą zaszkodzić. Niektóre barwy mogą przeszkadzać w odpoczynku i nas rozpraszać, natomiast inne będą sprzyjać relaksowi po ciężkim dniu w pracy. Kolorystyka ścian w sypialni musi być oczywiście spójna z dodatkami oraz meblami. Kolor ścian trzeba umiejętnie dobrać do stopnia nasłonecznienia pomieszczenia, ponieważ tylko w ten sposób można stworzyć estetyczną aranżację wnętrza. Należy też się zdecydować, czy kolor ścian w sypialni będzie głównym akcentem kolorystycznym, czy może będzie jedynie stanowić tło dla mebli.

Jasne barwy w sypialni

Jasne barwy warto zastosować, jeśli zależy nam na stworzeniu przytulnego oraz uspokajającego miejsca, w którym można się odprężyć i wyciszyć. W klasycznej sypialni króluje szarość, błękit, biel oraz łagodne odcienie różu. Za jedną z najbardziej relaksujących barw uznawany jest kolor niebieski, który doskonale podkreśla białe meble. Warto zwrócić uwagę na fakt, że kojarzy się on z harmonią, wodą oraz świeżością. Zielone odcienie doskonale pasują do drewnianych elementów, ponieważ są neutralne i nie wywołują w odbiorcy skrajnych emocji. Reszta elementów w sypialni powinna być oczywiście podkreślona przez neutralną szarość, która pasuje do większości pomieszczeń. Kolor biały pasuje najlepiej do małych pomieszczeń, ponieważ biel dobrze odbija światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się optycznie trochę większe. Kolory z perłowym połyskiem dodatkowo potęgują efekt wizualnego powiększenia. Warto też dodać, że biały kolor idealnie współgra z wyposażeniem.

Udostępnij