bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

Sport

Makijaż, który powiększa oczy – zbiór wskazówek

Makijaż, który powiększa oczy – zbiór wskazówek

Makijaż może być nie tylko efektownym podkreśleniem naturalnej urody. Podchodząc do niego umiejętnie, można z jego pomocą wizualnie wyprofilować własną twarz i zatuszować drobne niedoskonałości. Dużym zainteresowaniem cieszą się makijaże, które optycznie powiększają oczy. Jak uzyskać taki efekt? W tym artykule znajdziesz zbiór skutecznych wskazówek.

Podkreśl brwi i nadaj im kształtu

Kształt i kolor brwi mają duże znaczenie dla makijażu i wyglądu oczu. Są one ich oprawą, która może pięknie je podkreślać, ale i negatywnie wpływać na wizerunek. Zacznij więc od makijażu brwi – sięgnij po odpowiednią kredkę lub cień, którymi właściwie je ułożysz, podkreślisz i nadasz im kształtu.

Odcień brwi zwykle dobiera się przede wszystkim do koloru włosów, jednak uwaga – te dwa odcienie nie zawsze powinny być identyczne. W przypadku ciemnych odcieni włosów czarne brwi mogą wyglądać nienaturalnie.

Rozświetl wewnętrzne kąciki oczu

Nawet jeśli lubisz na co dzień korzystać z ciemnych kredek czy cieni do powiek, unikaj nakładania ich na wewnętrzne kąciki oczu. W tym miejscu postaw na jasny, rozświetlający akcent. Możesz delikatnie podkreślić tę część oka jasnym kolorem kredki albo odrobiną jasnego cienia do powiek. Dzięki temu nawet ciemny makijaż nie zamknie wizualnie oczu i ich nie zmniejszy.

Zadbaj o podkreślenie i wydłużenie rzęs

Oczywiście nie możesz zapomnieć również o rzęsach, które są pięknym podkreśleniem makijażu oczu. Dla ich optycznego zwiększenia sięgnij po wydłużający i pogrubiający tusz do rzęs. Takie kosmetyki widocznie zwiększają objętość rzęs już od nasady i estetycznie je unoszą.

Tusze z prostą szczoteczką świetnie docierają nawet do trudno dostępnych rzęs i sprawnie je rozczesują, unikając powstawania grudek czy sklejania włosków. Dobrze sprawdzają się również przy ich wydłużaniu. Jeśli zależy Ci na pogrubieniu rzęs, zwróć uwagę na szczoteczki z gęstym włosiem. Te, które są lekko zaokrąglone, dodatkowo podkręcą rzęsy.

Użyj białej kredki na linii wodnej

Linią wodną oka nazywa się wewnętrzną krawędź dolnej powieki. Jeśli zależy Ci na wizualnym powiększeniu oczu, nigdy nie nanoś na nią ciemnych kosmetyków. Zrób coś całkowicie przeciwnego – podkreśl linię wodną białą kredką. Taki zabieg stworzy wrażenie „przedłużenia” oka, dzięki czemu będzie wydawało się większe.

Jeśli chcesz podkreślić dolną powiekę ciemną kredką, nałóż ją poniżej linii rzęs i unikaj linii wodnej. W ten sposób wyraźnie zaznaczysz kształt oczu, nie wnikając na efekt ich powiększenia spowodowany białą kreską na wewnętrznej krawędzi powieki.

Użyj kreski do podkreślenia linii rzęs

Dolną powiekę poleca się podkreślać jasnymi kredkami, jednak górną, na której znajduje się główna linia rzęs, można udekorować klasyczną czarną kreską z pomocą eyelinera. Stworzy ona elegancki look, a dodatkowo sprawi, że rzęsy będą wydawały się gęstsze.

Uważaj – nieumiejętna kreska może wizualnie zmniejszyć oko. Uważaj przede wszystkim na dostanie się ciemnego eyelinera w wewnętrzne kąciki oczu, które podkreśla się jasnymi cieniami.

Ważne jest również zakończenie kreski w zewnętrznym kąciku. Warto je nieco unieść – pociągnięte w poziomie stworzy nienaturalny efekt, za to uniesione może otworzyć wizualnie oczy. Zakończenie kreski nie powinno być zbyt długie ani grube, żeby nie zdominować makijażu i tym samym nie zmniejszyć oczu, całkowicie odbiegając od zamierzeń.

Materiał oznaczony

Udostępnij