bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

Uroda

Czy zawsze trzeba chodzić do fryzjera?

Czy zawsze trzeba chodzić do fryzjera?

Nie zawsze masz czas i ochotę na to, by odwiedzić fryzjera? Nie martw się – my też tak czasem mamy. Jednak wtedy myślimy sobie, że przecież utrzymanie idealnej fryzury wcale nie jest takie proste. A fryzjer to czarodziej, który nam w tym pomaga. Tylko czy naprawdę zawsze trzeba do niego chodzić?

Jak często chodzić do fryzjera?

To, jak często powinnaś pojawić się u fryzjera, zależy przede wszystkim od fryzury, jaką masz na głowie. Kobiety z krótkimi włosami powinny odwiedzać swojego ulubionego stylistę co 3 tygodnie, maksymalnie co 5. Dlaczego? Zaniedbana fryzura wygląda po prostu źle, włosy odstają i są znacznie trudniejsze do ułożenia. Kobiety, które mają włosy półdługie i długie, mogą odwiedzać fryzjera rzadziej. Jednak tylko wtedy, gdy ich włosy są naprawdę zdrowe, nie mają rozdwojonych końcówek. No i jeśli nie są farbowane. Wtedy wizyta u fryzjera powinna odbywać się regularnie, zawsze wtedy, gdy odrost za chwilę będzie widoczny. Łatwe rezerwowanie terminu u stylisty to doskonały sposób na to, by uniknąć kolejek i sytuacji, w których musisz czekać zbyt długo na swoją wizytę, a odrost staje się nadmiernie widoczny. Sięgnij po aplikację Jean Louis David – https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid – i umawiaj się bez żadnych problemów.

Koloryzacja u fryzjera czy w domu?

Niektóre kobiety zastanawiają się, czy rzeczywiście opłacalne jest chodzenie do fryzjera co miesiąc, by odświeżyć kolor włosów. Fryzjer kontra domowa koloryzacja to odwieczny konflikt. Kto go wygrywa? Bywa różnie. Rzeczywiście, koloryzacja u specjalisty jest droższa niż ta przeprowadzona w zaciszu domowym. Czy jednak możesz uzyskać ten sam kolor, co u fryzjera? Raczej nie. Chodzi nie tylko o inne farby (styliści używają profesjonalnych kosmetyków), ale również o odcienie, których sama nie zbudujesz. Dobry fryzjer zawsze tworzy kolor dopasowany do Ciebie, miesza farby i stara się stworzyć odcień jak najbardziej naturalny. Farby sklepowe nie działają w ten sam sposób. Jeśli zatem zastanawiasz się, czy musisz iść do fryzjera na farbowanie, przemyśl tę kwestię. Nic nie musisz, wszystko możesz, jednak dla dobra Twoich włosów, lepiej wybrać profesjonalistę.

Dobry fryzjer to skarb i powinno się odwiedzać go regularnie – z myślą o urodzie swoich włosów. Prawdziwych specjalistów znaleźć możesz za pomocą aplikacji Jean Louis David. Ściągniesz ją tutaj: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394

Udostępnij