bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

LifestyleModa

Bielizna modelująca – poznaj jej możliwości

Bielizna modelująca – poznaj jej możliwości

Choć bielizna modelująca jest dość dobrze znanym rozwiązaniem, nie wszystkie kobiety decydują się na jej zakup. Panuje przekonanie, że jest nieatrakcyjna i niewygodna, choć więc jej zalety są niemożliwe do zakwestionowania, wiele pań dochodzi do wniosku, że jej noszenie może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. Tymczasem podobne przekonania na jej temat nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Wynikają przede wszystkim z tego, że kobiety sięgające po majtki wyszczuplające oraz bieliznę wyszczuplającą brzuch nie wiedzą, jak dobrać je w odpowiedni sposób.

Jaki model będzie odpowiedni?

Wbrew obiegowej opinii bielizna wyszczuplająca brzuch powinna być kupowana w tym samym rozmiarze, co bielizna noszona na co dzień. Wynika to z tego, że właściwości modelujące nie kryją się wcale w jej wymiarach, ale w kroju, a bielizna niewygodna nie jest w stanie spełnić pokładanych w niej nadziei. Jeśli postawimy na zbyt mały rozmiar, możemy spodziewać się nie znakomicie wymodelowanego brzucha, ale nieestetycznych fałdek, w tych miejscach, w których bielizna się kończy.
Choć rozmiar bielizny jest ważny, nie tylko on powinien mieć dla nas znaczenie. Wcale nie mniej istotne jest to, w jakim celu jest ona kupowana. Dziś bielizna modelująca jest przygotowywana z myślą o różnych poziomach poprawiania sylwetki. W sprzedaży dostępne są więc zarówno egzemplarze delikatnie modelujące, jak i te, których założenie pozwala na cieszenie się spektakularnymi efektami. Ważnym elementem składowym każdego produktu jest elasten. Im jest go więcej, tym mocniej opinane jest ciało, a co za tym idzie – można też liczyć na zdecydowanie bardziej spektakularny efekt.

Co można zatuszować dzięki bieliźnie modelującej?

Gdy już wiemy, na co zwracać uwagę podczas wyboru bielizny modelującej, możemy zacząć zastanawiać się nad tym, które z rozwiązań dostępnych aktualnie w sprzedaży okaże się najlepsze właśnie dla nas. Możliwości jest wiele, choć od lat największą popularnością cieszą się majtki wyszczuplające. Możemy podzielić je na kilka grup. Najczęściej wybierane są figi z podwyższonym stanem znane z tego, że doskonale ukrywają niewielkie fałdki obecne na brzuchu kształtując jednocześnie linię bioder. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie temu, aby zainwestować w jeden z modeli z nogawkami. Majtki tego rodzaju są wyjątkowo dyskretne, ich noszenie jest zaś skutecznym sposobem na modelowanie pośladków i ud.
W sprzedaży coraz częściej pojawiają się również wyszczuplające body oraz halki i im także warto poświęcić jak najwięcej uwagi. Pozwalają one nie tylko na modelowanie pośladków, ale i na błyskawiczne modelowanie talii. Są też doskonałym rozwiązaniem, gdy chce się skorygować wygląd brzucha przy jednoczesnej poprawie linii bioder. W zależności od indywidualnych preferencji można zaopatrzyć się zarówno w modele, które nie okrywają biustu, jak i w takie, które go zakrywają. Body i halki zwykle kojarzone są z bielizną zakładaną do spódnic i sukienek. Będą jednak prezentować się świetnie także noszone z dżinsami.

Udostępnij