bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

LifestyleModa

Dopasowane sukienki a dodatkowe kilogramy

Dopasowane sukienki a dodatkowe kilogramy

Masz ochotę ubrać na wieczór dopasowaną sukienkę, ale ogranicza cię twoja figura? Nie musisz rezygnować z tej kreacji, wystarczy tylko że dobrze ją dobierzesz. Kluczowy jest fason i materiał. Tak naprawdę nie ma ograniczeń co do noszenia niektórych części garderoby. Wszystko trzeba jednak dobierać z głową. Po przeczytaniu artykułu będziesz wiedzieć jaka będzie dla ciebie najlepsza dopasowana sukienka.

Rodzaje dopasowanego kroju

Dopasowana sukienka nie koniecznie musi przylegać w 100% do ciała. Te które ściśle przylegają do ciała sprawdzą się u osób, które mają wąską talie i nie za szerokie biodra. Jeżeli jednak mamy na sobie troszkę dodatkowych kilogramów, warto spróbować założyć sukienkę dopasowaną od pasa w dół. Materiał u góry powinien swobodnie się układać, nie przylegać do ciała. W ten sposób nie będziemy podkreślać brzucha a zachowamy efekt podkreślenia sylwetki. Rodzaj ten sprawdzi się również u szczupłych osób, które poczują się pewniej gdy nie będą podkreślać swojej talii.

Istotnym elementem są również rękawy. Tutaj również możemy dokonać swobodnego wyboru. Dopasowane, bufiaste, krótkie- pomyśl też w których nie będą cię ograniczać ruchy kiedy udasz się na zaplanowane spotkanie. Nie ma tutaj reguły, które będą lepiej pasować do większych rozmiarów. Zależy to od całości stylizacji i jej połącznia z naszymi wymiarami. Czasem przy dodatkowych kilogramach dopasowany rękaw bardzo dobrze się sprawdzi a czasem lepiej wybrać te lekko bufiaste.

Zamaskuj swoje boczki jeszcze bardziej

Dość znanym elementem dopasowanych sukienek są marszczenia na bokach. Można powiedzieć, że dzięki temu efektowi, fałdki na biodrach znikają, oddając się marszczeniom. Ważne jest jednak to, aby sukienka taka nie była za krótka. Zazwyczaj w sklepach rodzaj ten nie zakrywa kolan. Na osobach szczupłych może się sprawdzić, ale pozostali powinni zdecydować się na coś dłuższego.

Taki rodzaj dopasowanej sukienki bez wątpienia sprawdzi się na różnych przyjęciach. Nie ogranicza ruchów więc spokojnie można udać się na parkiet i zatańczyć do nie jednej piosenki.

Dopasowane sukienki a wzór

Jeżeli chodzi o kolor sukienki, faktem jest to, że te mniej wyraziste, ciemne będą o wiele lepszym rozwiązaniem niż wyraziste jasne kolory. Pytanie jednak, czy to wszystko?

Tak naprawdę to właśnie ten element pełni jedną z ważniejszych ról przy doborze sukienki. Osoby z krągłościami, w pierwszej kolejności powinny zadbać o ten element. Wzorzyste printy w kropki, znaczki, skórę węża sprawią, że nasza sylwetka będzie odbierana jako bardziej krągła. Lepiej postawić na stylizację w jednym kolorze. Dodatkowe wzory są w porządku, ale na niewielkiej powierzchni.

Jeżeli koniecznie zależy ci na wzorzystym większym elemencie, możesz dobrać taką torebkę lub biżuterię. Efekt ten na pewno spełni twoje oczekiwania.

Udostępnij