Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Nietypowe zastosowania folii aluminiowej – użyj jej podczas sprzątania!

24 lutego 2023 zastosowania folii aluminiowej


Czy wiesz, że folia aluminiowa sprawdza się nie tylko w trakcie przygotowywania potraw? Pieczenie dań, grillowanie czy pakowanie drugiego śniadania to niejedyne sposoby użycia tego produktu. Jak więc folia może posłużyć poza kuchnią? Na przykład warto ją wykorzystać do sprzątania. Przeczytaj wpis i poznaj ciekawe zastosowania folii!

Zmywanie garnków

Zdarzyło Ci się zastanawiać nad tym, jak szybko i skutecznie pozbyć się trudnych zabrudzeń z garnków? W takich sytuacjach przydatne mogą okazać się metalowe druciki. Jednak nie stanowią one jedynego narzędzia doskonale radzącego sobie z zaschniętymi resztkami jedzenia. Do usunięcia zabrudzeń warto użyć również małej kulki wykonanej z folii aluminiowej. Nadaje się ona do zastosowania zarówno na sucho, jak i na mokro. Aby pozbyć się brudu, pocieraj powierzchnię zabrudzonego garnka aż zaschnięte jedzenie całkowicie zniknie. Kulką stworzoną z folii aluminiowej wyczyścisz również grill, piekarnik lub blachę do pieczenia. Pamiętaj jednak, by nie używać jej do pozbywania się brudu z płyt elektrycznych i ceramicznych.

Czyszczenie srebra

Folię aluminiową możesz wykorzystać również do wyczyszczenia sztućców ze srebra. Jak to zrobić? Weź miskę i umieść w niej folię aluminiową, następnie nalej litr wody i rozpuść w niej 5 łyżek soli. W wodzie zanurz wyroby ze srebra. Po upływie kilku godzin wyciągnij je z miski, opłucz letnią wodą i wypoleruj szmatką. W ten sposób sztućce odzyskają swój utracony blask.

Pranie z folią aluminiową

Jeśli nie chcesz kolejny raz wyciągać z pralki naelektryzowanego prania, również możesz skorzystać z folii aluminiowej. Wystarczy, że stworzysz z niej kulkę o wielkości pięści i umieścisz w bębnie pralki. Folia aluminiowa skutecznie usunie ładunki elektrostatyczne i sprawi, że naelektryzowane ubrania przestaną być Twoim problemem.

Przestawianie mebli

Używając folii aluminiowej, przesuniesz też łatwiej, szybciej i bardziej komfortowo meble. Aby to zrobić, umieść fragment folii (najlepiej kilka warstw) pod nogami fotela bądź szafy. Dzięki temu nawet wyjątkowo ciężkie meble nie uszkodzą podłogi. Nie będziesz też potrzebować pomocy innych osób podczas ich przesuwania.

Do przeprowadzenia domowych porządkowych przyda Ci się folia aluminiowa, którą trudno przerwać. Taki produkt znajdziesz w ofercie marki Stella na stronie:  https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne. Mamy nadzieję, że podczas kolejnych porządków skorzystasz z jednego z przedstawionych sposobów użycia folii!

Basen całoroczny

Redakcja bliskatobie.pl

Nasi eksperci w dziedzinach mody, lifestyle'u, urody, zdrowia i sportu, z pasją i zaangażowaniem tworzą artykuły, które dostarczają najnowsze trendy, praktyczne porady i inspirujące treści. Dzięki ich wiedzy i profesjonalizmowi możesz liczyć na wysokiej jakości materiały, które pomogą Ci prowadzić zdrowe i stylowe życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jaką podłogę wybrać do stylu skandynawskiego?
Misy szklane
Naturalne sposoby odstraszania gołębi

Jesteś zainteresowany reklamą?