bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

DomModa

Biustonosz do karmienia i inne niezbędne rzeczy dla młodej mamy

Biustonosz do karmienia i inne niezbędne rzeczy dla młodej mamy

Czas w życiu, kiedy pojawia się dziecko, to wyjątkowe chwile dla każdej kobiety. Trzeba się do nich przygotować na wszelkie możliwe sposoby, w tym również poprzez wybranie rzeczy i akcesoriów, które ułatwią funkcjonowanie w pierwszych tygodniach życia dziecka. Co przyda się karmiącym kobietom? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek.

Bielizna dla młodych mam


Jeszcze przed porodem warto wybrać dla siebie nową bieliznę, bo bardzo przyda się ona potem, po porodzie, a także w kolejnych miesiącach życia dziecka. Biustonosze do karmienia to must have dla każdej z kobiet, która planuje karmić piersią dziecko. Najlepiej zabrać ze sobą dwa biustonosze do karmienia już do szpitala. Świetnie sprawdzają się modele miękkie, wykonane z bawełny, o niedużym usztywnieniu. Kobiety, które mają spory biust, muszą znaleźć dla siebie naprawdę dobre modele, ponieważ to właśnie ich piersi będą potrzebowały najwięcej podtrzymania. Wraz z biustonoszami do karmienia najlepiej wybrać dla siebie również specjalne wkładki laktacyjne, które umieszcza się w miseczce biustonosza. Dzięki temu chroni się bieliznę oraz ubrania przed zabrudzeniem. Miękkie, bawełniane biustonosze do karmienia są bardzo komfortowe, wygodne, natomiast nie jest to bielizna dodająca seksapilu i powabu.

Ubrania do karmienia piersią


Poza bielizną, młoda mama musi wybrać dla siebie również ubrania, w których będzie jej wygodnie karmić piersią. Najczęściej konstrukcja takich ubrań umożliwia szybkie rozpięcie, a następnie wyjęcie jednej z piersi. Rzeczy do karmienia bywają zapinane na ukos, to zatem bluzki lub sukienki w tak zwanym stylu szlafrokowym. Na co dzień najlepiej sprawdzają się bawełniane t-shirty do karmienia. Są miękkie, wygodne, dobrze dopasowują się do ciała. Można nosić je zarówno pod marynarkę, jak też do tuniki, getrów czy dresów. Kobiety po porodzie mogą pozwolić sobie na wybieranie rzeczy, które mają zapewnić im maksymalny komfort. To ten czas w życiu, kiedy moda schodzi na dalszy plan.

Kosmetyki i akcesoria dla młodych mam


Młode mamy muszą zaopatrzyć się w prawdziwy arsenał kosmetyków, akcesoriów i innych produktów, które ułatwiają funkcjonowanie w pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach życia dziecka. Na początku swojej przygody z karmieniem piersią na pewno powinny zainwestować w dobre kosmetyki do pielęgnacji sutków. Piersi będą bowiem obolałe, bo sutki muszą się zahartować, co w przypadku niektórych kobiet trwa nawet kilka tygodni. Doskonale sprawdza się lanolina, którą można natłuścić skórę piersi i skutków, tak by szybciej się regenerowała. Wkładki laktacyjne wspominane już wcześniej ochronią ubrania przed zabrudzeniem, do czego dochodzi często wtedy, gdy pojawia się nawał mleka. W ciąży kobiety najczęściej myślą o tym, co kupić dla dziecka. Nie powinny zapominać również o sobie, ponieważ dla ich ciała i organizmu ciąża oraz poród to ogromne wyzwanie, po którym zwyczajnie muszą się zregenerować. Dobrej jakości rzeczy pomagają stanąć na nogi i poczuć się pewniej w tej nowej roli.

Udostępnij