bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

DomModa

Garderoba w sypialni czy osobno?

Garderoba w sypialni czy osobno?

Sypialnia w większości domów poza miejscem do spania pełni również funkcję garderoby. To tam w różnego typu szafach przechowujemy wszystkie nasze ubrania nagromadzone latami. Powinny one być tam bezpieczne, oddalone od produktów spożywczych i chemii. Osoby posiadające wystarczająco dużo miejsca, często decydują się na osobne pomieszczenia dla odzieży. Jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania? Może zwykłą szafa będzie w stanie bardziej spełnić twoje oczekiwania?

Garderoba w sypialni

Przy niewielkiej ilość metrów kwadratowych nie mamy za bardzo możliwości do zagospodarowania osobnego pomieszczenia na same ubrania. Dobrym rozwiązaniem są tutaj duże szafy z licznymi przegródkami, które powinny ci wystarczyć, jeżeli nie masz ich bardzo dużo. Asortyment w sklepach meblowych jest bardzo szeroki, każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeżeli nie będzie tam tej odpowiedniej, warto rozważyć zamówienie na wymiar. Ważne, by nasze meble spełniały nasze oczekiwania.

Ogromnym plusem który przemawia za tą opcją jest fakt, że w ten sposób będziemy w stanie bardziej kontrolować swoje rzeczy. Im mniej miejsca na nie przeznaczamy, tym bardziej świadomi jesteśmy kiedy mamy ich nadmiar. Łatwiej też będzie pozbyć się rzeczy, do których mamy sentyment, lub trwamy w nadziei że kiedyś się jeszcze przydadzą. Moda z roku na rok jest inna więc udajemy się do galerii po nowe odzienie a miejsce do przechowywania jest ograniczone. W takiej szafie nie będzie miejsca na stos spodni czy też koszul które nosiliśmy lata temu.

Garderoba jako osobne pomieszczenie

Zapewne niejedna kobieta marzy o swojej własnej, duże garderobie. Osobne półki na szpilki, botki, kilka par stojaków na płaszcze, bluzki. Przy okazji można wydzielić część dla męża, aby ten również mógł mieć wszystko ładnie poukładane i na miejscu. Dzięki wydzielonej garderobie nie będzie już wymówek na odkładanie sterty ubrań w sypialni czy w salonie. Jeżeli masz możliwość zagospodarowania takiego pomieszczenia, spróbuj je przetestować. Większość kobiet, które już zaczną z niego korzystać, nie są w stanie przenieść się później do zwykłej szafy.

Ile kosztuje garderoba?

Samo wykonanie garderoby zależy głównie od tego, od czego zaczynamy. Jeżeli planujemy dopiero wydzielić ścianę pomieszczeniu, koszty będą oczywiście wyższe. Jeżeli jest ona już wydzielona, wówczas nie będzie przy niej już dużo pracy.

Pomieszczenie to nie wymaga ogrzewania ani mediów. Wystarczy więc wykonać nawierzchnię, pomalować ściany i zatroszczyć się o oświetlenie. Właściwie można ją wykonać samemu, bez większych umiejętności. Pomieszczenie to nie musi być idealnie pomalowane, przystrojone- służy właściwie tylko nam.

Udostępnij