bliskatobie.pl

Blog tematyczny o modzie i zdrowiu

ModaSport

Stanik sportowy – dlaczego warto mieć go w swojej szafie?

Stanik sportowy – dlaczego warto mieć go w swojej szafie?

Codzienne noszenie tradycyjnych, usztywnianych biustonoszy, niekiedy może powodować dyskomfort. Dlatego warto dać odpocząć ciału od tej zwartej konstrukcji i wybrać od czasu do czasu bardziej komfortowy rodzaj biustonosza. Staniki sportowe to idealna alternatywa dla standardowych biustonoszy, a przy tym są praktyczne i dobrze przylegają do ciała.

Stanik sportowy jest dla każdego

Sportowe biustonosze kojarzą się głównie z uprawianiem sportów typu bieganie, jazda na rowerze, czy siatkówka. Tymczasem dobry jakościowo biustonosz sportowy świetnie się sprawdzi także w trakcie wykonywania codziennych czynności niekoniecznie związanych z aktywnością fizyczną. Przede wszystkim dlatego, że dobrze dopasowany stanik sportowy jest wygodny i zapewnia duży komfort noszenia oraz swobodę ruchów. Biustonosze sportowe świetnie też sprawdzają się, jako staniki do karmienia dla młodych mam, są bowiem elastyczne i nie podrażniają skóry. Poza tym staniki sportowe są stosunkowo niedrogie, a przy tym dobrze podtrzymują piersi, skutecznie chroniąc je tym samym przed nieodwracalnymi uszkodzeniami tkanki łącznej.

Stanik sportowy – szeroki wybór modeli

Mogłoby się wydawać, że wszystkie staniki sportowe wyglądają tak samo i zasadniczo niewiele się między sobą różnią. Jednak nie jest to prawdą. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli staników sportowych na przykład specjalne biustonosze sportowe usztywniane, z fiszbinami, typu push up, do karmienia, kompresyjne, z regulacją ramiączek, a nawet zapinane z przodu. Dodatkowo staniki sportowe są zrobione z różnego rodzaju materiałów, a do aktywnego uprawiania sportów najlepiej wybierać staniki wykonane z tkanin oddychających. Oprócz szerokiego wyboru modeli możemy też dowolnie dobrać kolor stanika sportowego oraz jego wielkość. Co więcej, w niemal każdym sklepie sportowym znajdziemy bogatą ofertę staników sportowych w atrakcyjnych cenach.

Jak dobrze dopasować biustonosz sportowy

Podobnie jak w przypadku tradycyjnych biustonoszy, tak i tutaj ważne jest odpowiednie dopasowanie stanika do danej sylwetki. Żeby stanik sportowy prawidłowo spełniał swoją funkcję, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów. Przede wszystkim należy zmierzyć obwód pod biustem, optymalny biustonosz nie powinien być za ciasny, ani za luźny. Zatem jeśli podniesiemy ręce do góry, a biustonosz się nie przemieści, oznacza to, że jest dobrze dopasowany. Ponadto dobrze jest sprawdzić rozmiar miseczki, odpowiednio wyregulować ramiączka oraz wybrać stanik wykonany z dobrej jakości materiałów. Jeśli biustonosz sportowy posiada zapięcia lub widoczne szwy, warto upewnić się, czy te elementy nie przyczynią się do powstania podrażnień na skórze wskutek regularnego użytkowania.

Zdecydowanie jednak warto mieć choć jeden stanik sportowy w swojej szafie. Jest to bowiem dobra alternatywa dla tradycyjnych biustonoszy. Natomiast dla osób aktywnie uprawiających sport dobór optymalnego biustonosza sportowego jest wręcz obowiązkowy, żeby mogły one bezpiecznie wykonywać ćwiczenia, nie narażając swojego biustu na przeciążenie.

Udostępnij